Spelrätter

Strömstad Golfklubb säljer spelrätter för 5000;- styck. Dock kan du ta direktkontakt med nedanstående personer vars spelrätter är till salu.

Om spelrättsbevis överlåts och det på överlåtelsedagen finns skuld avseende spelavgifter eller andra avgifter som är hänförliga till spelrätten, riskerar förvärvaren av spelrättsbeviset att detsamma ogiltigförklaras av klubben. Förvärvaren införs inte i spelrättsregistret så länge skulden är obetalad.

Kontakta Kansli i samband med överlåtelse av spelrätt för att registrera överlåtelse.

Nuvarande Ägare Nr Kontakt telefon  Kontakt mail
Nille V. Jörgensen 101 +4767532013  nils1406@me.com
Emma Stang 401 +4791854802  
Tom Fjeldstad 158    tom.fjeldstad@gmail.com
Nils Collett Vogt 733 +4797681300  ncvgav@online.no
Lennart Olsson 866 +4652615115  
Hanne B. Hjemgård 433    hannhjem@hotmail.com
Jon Arne Hagene 790  +4792041914  hagene@online.no
Mette Hagene 791  +4791869703  mmhagene@online.no
Svein Marienborg 811    svein@vekontroll.no
Mette Marienborg 810    svein@vekontroll.no
Jon Henrik Tveit 732    jhtveit@gmail.com
Morten Nyquist 864  +4741906440  mortennyquist50@gmail.com
Mattias Carlquist 634    mattias.carlquist@telia.com
Lilly Beclijevski-Wikström 218  +46732770329  lilly.becli@gmail.com
Rigmor Lundgren 416    rigmor.lundgren@bredband.net
Inga Smaaland 60  +4791837705  ingasmaaland@hotmail.com
Asbjörn Åsberg 353  +4792480367  rei-aasb@online.no
Arne Ola Lunde 581  +4732831258  arne.ola.lunde@gmail.com
Pontus Jansson 608  +46700686688  95pontusjansson@gmail.com
Kjell Olsson 499  +4652622346  olssonkjell8@gmail.com
   
OBS! Varje enskild ägare sätter sitt eget pris.  

 

Bestämmelser för Spelrätter och blankett för Överlåtelse & Upplåtelse av spelrätter se nedan.